| anonim_4396 a întrebat:

Ce cerinte trebuie sa indeplinesti pentru a deveni mason?happy

12 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Masonii si iluminatii nu sunt una si aceeasi societate secreta.In masonerie nu poti intra decat daca ai o recomandare a unui membru mai vechi.De obicei sunt racolate persoanele cu multi bani, care au o mare popularitate si care se afla in preajma puterii. O singura loja din Romania primeste si femei.Documenteaza-te mai intai, chiar si de pe net.

Apache
| Apache a răspuns:

...mason? adica aia care faceau parte din iluminati? ...sincer nu stiu si nici nu ma bag!

| Sapphire a răspuns:

Fi serioasa, zau! Cat de mult te-ai documentat despre asta? Sunt chiar curioasa.
Uite, am sa iti dau adresa unui site cu tot felul de chestii legate de masoni (iluminati) si despre lucrurile murdare pe care le fac ei: http://www.yogaesoteric.net/content.aspx?lang=RO&item=6336
Sunt foarte interesante.

| kuka a răspuns:

Doamne, sper ca nu vrei sa devii masoanca, treaba asta e cam periculoasa. Ai mare grija.

| AndrogynBeauty a răspuns:

Masonii nu acceptă femei în rândurile lor. Şi cam aici s-a oprit gândul tău de a deveni "masoană" happy Succes!

| AndrogynBeauty a răspuns:

Ah, scuze. Oricum, pentru amicul tău, accesul între rândurile masonilor se face numai pe bază de invitaţie. Deci trebuie să existe cineva, dintre masoni, care să-i propună să devină şi el frate mason. Şi ca să ţi se propună asta, trebuie să fii cineva, să aibă ei (masonii) nevoie de tine, să te simtă valoros.

| UrbanNinja a răspuns:

Scuze ca iti zic... dar tu gandesti? straight face

| Kay a răspuns:

Mai fata, n'ai nicio sansa. Las'o pe alta data.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti proasta? sti ce inseamna masoni? sti ce fac ei? sti destule despre ei?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Multumesc anonimule!=d>...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Huuaa,, boys.Stop,ca nu eu vreau sa fiu masoana.
Era o intrebare pentru un tovaras...dar.lasati'o balta.oh go on

| me a răspuns:

In primul rand trebuie sa fii cineva!