| anonim_4396 a întrebat:

Ce credeti despre cartea,, Viata ca o prada,, de Marin Preda?
Am citit jumatate din carte si, sincer, nu ma fascineaza absolut deloc.
Fundaa!

Răspuns Câştigător
| enverhoxha a răspuns:

Nu e adevărat că Preda era dintr-o familie "săracă". Cartea nu e în niciun caz despre vreo "luptă", e o autobiografie care acoperă perioada de, cum se zice, formare a personalităţii. Nu e greu de citit, dar dacă te plictiseşte las-o baltă. Lecturile sunt pentru plăcere.

2 răspunsuri:
| TheExpert01 a răspuns:

Nici pe mine nu ma fascineaza deloc absaolut delco in schimb eu am citit-o pe toata no mai citi e o risipa m, are de timpppp funda si vot macar plzzz

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Ar trebui să te fascineze, e vorba de lupta unui copil, apoi a unui adolescent, pentru a scăpa de sarăcia din casa părintească şi pentru a ajunge să înveţe carte, ca să ajungă şi el ceva în viaţă. Nu vor toţi copiii asta? Dacă tu ai condiţii mai bune, e interesant să afli cum s-au descurcat alţii!