| Schrotter54321 a întrebat:

Ce credeti? K se nasc mai multi baieti decat fete sau invers?

13 răspunsuri:
| Plague a răspuns:

Statistic vorbind se nasc mai multe fete. Sunt cu 40% sanse mai mici sa se nasca baieti. (poate din cauza adaosului de material laughing x)) )

| Coco_3708 a răspuns:

Statisticile spun ca natalitatea fetelor este mai mare decat ceea a baietilor deci fetele sunt in numar mai mare cel putin in perioada asta

| gabi1994 a răspuns:

Se nasc mai multe fete parerea mea

| bluebios a răspuns:

Se nasc in mod egal, de fapt cifrele arata ca pe glob se nasc mai multi baieti dar diferenta nu este semnificativa. Faptul ca populatia globala este formata din mai multe femei decat barbati se datoreaza faptului ca barbatii mor frecvent decat femeile (razboaie, accidente, altercatii etc)

| Isabellaღ a răspuns:

Baieti...mie asa mi se pare...nu stiu de cethinking

| EuNuTu a răspuns:

Sunt 7 fete la 1 baiat.

| MaDrogezCuPepsiCola a răspuns:

Se nasc mai multi baieti :d unchiul meu este om de stiinta si el mi-a zis:d

| Denisa444 a răspuns:

Eu cred ca in vreme de pace se nasc mai multe fete, si in vreme de razboi mai multi baieti.

| Andu_7395 a răspuns:

Procentul stintific este de 49%(baieti) la 51%(fete). nu se stie de ce happy

| marioneta1991 a răspuns:

DiAnA mi-a placut asta rolling on the floor esti proasta sau te prefaci? ce treaba are omu de stiinta cu asta? poate medic tu laughingdoamne

| Deeutza99 a răspuns:

Mi-a zis cineva odata.ca sunt 10 fete la 1 baiat.happy. acum nu stiu daca e advtongue

| Dira a răspuns:

Cred ca mai multe fete decit baieti

| gabi_4591 a răspuns:

Scuze ca zic asta dar se nasc mai multi baieti se naspa 1 fata si 3 baieti