| anonim_4396 a întrebat:

Ce culori acrilice sunt bune, calitative? Marcă/mărci și preț happy
Mersi

6 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

De la o vreme au aparut tot felul de marci, acum trebuie sa le incerci care sunt bune si care iti plac. Nu tine musai de marca, ca daca e sa mergi pe o firma anume si asta costa mai mult. Am folosit si cele de la Maimeri sau Louvre ori Pelikan, cu toate am folosit si cele mai ieftine si pot sa zic ca am fost multumita. Cand cumperi, e bine sa experimentezi pana dai de produsul cu care te impaci bine.
http://www.pictorshop.ro/......e-vinilice

| NH4OH a răspuns (pentru MihaelaDart):

Am auzit de ele, am să încerc happy Mulțumesc

| Friday13 a răspuns:

Cam toate sunt bune, dar cele mai ieftine pe care le-am gasit au fost la Kaufland cam 3 lei tubul 75 ml

| NH4OH a răspuns (pentru Friday13):

Mă refeream la unele mai profi, de un rang mai înalt ca cele de la chioșc. laughing Mersi.

| Preda_Anca_1997 a răspuns:

Nu știu exact firma. dar cele la tub sunt mai bune. Un set cu aproximativ 15-16 culori costă 25-30 de lei.
Sper ca ti-am fost de folos.

| NH4OH a răspuns (pentru Preda_Anca_1997):

1. Acrilicele numai la tub se găsesc sau să zicem un compartiment asemănător unei cutii din cauza cantității mari.
2. Voiam niște sugestii mai puțin comune, și anume acrilicele clasice care se găsesc în orice librărie, în tubulețe pe care le termin în 2 săptămâni laughing dar mersi.