| OanaVasilov a întrebat:

Ce e specific umorului american? Ce inseamna pentru ei umor de calitate? Imi puteti recomanda cateva carti de umor american?

Răspuns Câştigător
| Kogaion a răspuns:

Ei de obicei, povestesc din intamplarile lor, uneori mai si exagereaza si prin mimica, stii, genul ala de comediant, care se misca foarte mult pe scena si face multe gesturi din maini si mimica. Eu personal, prefer umorul european, mult mai sarcastic si ironic, nu-ti dau totul dea gata cum fac americanii.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe mine, cand vad in programa tv "comedie" la filmele americane", ma apuca... plansul.
La majoritatea lor trebuie sa ma gadale cineva sa zambesc, mai ales la seriale... crying