Întrebare recomandată | Dalmore a întrebat:

Ce festivaluri de artă interesante sunt în orașul vostru? Știți dacă se vor organiza și în 2019?

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Festivalul pisicilor singure, nu participi si tu?

| MadalinG99 a răspuns:

Focsani Blues Festival, da se va organiza si in 2019.

| Delmo_Catalin_1984 a răspuns:

Obligatoriu:
1. TIFF – FESTIVALUL INTERNAȚIONAL DE FILM TRANSILVANIA
2. BIEFF – FESTIVALUL INTERNAȚIONAL DE FILM EXPERIMENTAL BUCUREȘTI
3. ANIMEST – FESTIVALUL INTERNAȚIONAL DE FILM DE ANIMAȚIE
4. WAHA FESTIVAL la Covasna
5. Jazz-Festival la Sibiu
6. FITS – FESTIVALUL INTERNAȚIONAL DE TEATRU DE LA SIBIU

Ar mai fi Femei pe Matasari, Street Delivery la Bucuresti, Festivalul Shakespeare la Craiova, George Enescu,
Pe muzica ar fi 3 Smoked Olives, singurul festival de muzica pe o insula, Smida Jazz Festival in Apuseni, Aaa, si Airfiled la Sibiu, muzica pe un aerodrom.

Poti folosi https://www.vinsieu.ro/ ca sa vezi mai multe sau, eventual, sa iti faci un program.
Si sa nu uitam de cele medievale organizate la Sighisoara, Cetatea-de-Balta si Festivalul Cetatilor.

| ponturi a răspuns:

Festivalul Borșului la Tulcea, festivalul scoicilor la Constanta, festivalul luminii în toata țara. În VAMA Veche găsesti câte un festival în fiecare săptămână.