| jlv a întrebat:

Ce gen de carte considerati ca atrage cei mai multi cititori?

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Cartile politiste si de aventuri.Fiindca pot fi citite fara un prea mare efort de intelegere a psihologiei eroilor, ci se urmaresc actiuni mai mult sau mai putin palpitante presupunand si o anume participare a cititorului in a anticipa rezultatul. Fara a mai pune la socoteala ca pot fi luate in calatorii, citite in tren sau autobuz, seara inainte de culcare sau intr-un parc, pe o banca.

aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Fantasy, dark fantasy(cum sunt cele cu vampiri), SF, thriller(juridic-gen John Grisham, politic, istoric, religios-gen Dan Brown), mistery, romance, aventuri, poliţiste.Cam toate genurile care te poartă în alte lumi, îţi dau emoţii şi fiori, te sperie şi te încântă în timp ce stai liniştit în fotoliul tău favorit, la căldurică...

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Depinde de cititor.De exemplu pe mine ma atrag cele psihologice, mistery si SF

| Orannginna a răspuns:

Depinde de fiecare, e normal. Pe mine personal ma atrag romanele politiste si cele de dragoste, dar as putea foarte bine sa citesc si o carte ce cuprinde istorie. happy

| ICanLoveYou a răspuns:

Pai actiune, groaza si comedie dar cel mai mult cele care iti pastreaza dorinta de a citi in continuare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O carte care cuprinde mai multe genuri.
Daca o carte e horror, are scene de dragoste si e stiintifico fantastic deja ma dat pe spate.
Depinde de cititor dar cum ziceam, daca cuprinde mai multe genuri va avea succes la un public larg.

| EANS a răspuns:

Pai mie imi plac cele cu majie. ai putea incerca, dar poti adauga si comedie si de graza!