| Maria_Kary_1994 a întrebat:

Ce gen de muzica era in evul mediu? (ce fel de muzica ascultau)

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Depinde. Cei bogati ascultau muzica clasica, cei din popor muzica populara, cu instrumentele specifice vremii.

| Raven a răspuns:

N-ai văzut niciun film care se petrece în perioada aia? Întotdeauna soundtrack-ul filmului conține melodii cântate la harpă, lăută, flaut cimpoi
https://www.youtube.com/watch?v=DEeAN471boQ

| oz_1736 a răspuns:

Muzica cantata din diferite instrumente cu coarde, care difera de la un continent la altul