| κλάους a întrebat:

Ce iti trebuie pentru a scrie o carte/poveste? happy

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O idee de la care sa pornesti, inspiratie, imaginatie, un vocabular cat mai bogat, mult timp si materiale ( instrument de scris si ceva pe care sa scrii ).

10 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Talent, imaginatie, pix si hirtie, sau un computer, si multi, multi bani, pentru a putea edita cartea.

| MindFreak a răspuns:

Un pix, ceva pe care sa scrii, mult talent si un numar mare de carti citite.

| ioana1704 a răspuns:

Iti trebuie subiectul cartii si mult talent.

| ZeroIdeiDăNume a răspuns:

Imaginatie si talenthee hee

| A_7901 a răspuns:

Talent, o idee buna pe care sa o exprimi cunoscand regulile de gramatica si sa ai puterea sa ajungi la inimile oamenilor prin descrierie tale si povestea personajelor care sa se schimbe mereu ca sa nu devina plictisitor. Ceea ce nu trebuie sa uiti nici odata este ca printr-un lucru pe care il scrii, poti revolta, poti emotiona, bucura pe cineva sau schimba viata cuiva.

| Hum1lREALIDAD a răspuns:

Idei

| Marijuana187 a răspuns:

1.Caiet
2.Stilou
3.Inspiratie
4.Manalaughing
5.Creier
6. Cerneala
7.Muschi in bratlaughing
8.Imaginatie
9.Seriozitate
10. O idee de la care sa incepi!

| FreakyHalloweenBoy a răspuns:

1.Pentru a scrie o poveste ai nevoie de imaginatie 2.Pentru a o publica ai nevoie de surse si bani.nu e chiar simplu ...Sa nu crezi ca orice editura iti va accepta cartea. Deci, trebuie sa cauti edituri care ar dori sa ti-o publice. Daca faci mai multe exemplare te va costa mai putin, dar daca vei face mai putin intre 1-5 exemplare pretul va fi mai mare. Oricum pretul e mare. De castigat de exemplu daca doresti sa o vinzi, sa nu crezi ca se va vinde[depinde si de cata reclama are si in ce domeniu e] si indiferent nu vei avea un profi prea mare.Eu am scris carti de povesti, poezii, matematica si zica[am 12 ani], dar am facut cateva exemplare doar pentru mine, nu pentru vanzare si crede-ma n-a fost usor sa le public. Succes oricum!

| mnia a răspuns:

Inspiratie, restul e material, faci rost mai usor de lucrurile astea.

| hasadia a răspuns:

Imaginatie si bani pentru a o publica