| Meticulosul a întrebat:

Ce lipseşte din Jurnalul secret al Agathei Christie?
Enumeraţi Cele mai tari 4 Romane Ale Agathei Christie!

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu pot sa enumar doar patru, pentru ca imi plac toate la fel de mult. De altfel, Agatha Christie si Georges Simenon sunt singurii autori de romane politiste pe care ii citesc.
Daca ar fi sa fac o clasificare, as face-o mai degraba dupa personaje, placandu-mi mai mult Hercule Poirot decat Miss Marple.

1 răspuns:
| adriangabor92 a răspuns:

Misterioasa Afacere de la Styles, Adversarul Secret, Misterul trenului albastru, Cei cinci purceluși