| AddaBlueBrain a întrebat:

Ce opere literare se studiaza in clasa a 9a, dar nu la profil de filologiebig grin

Răspuns Câştigător
| MhPnr a răspuns:

Eu am studiat Mara, Enigma Otiliei, Cartea nunţii şi catastrofa happy! fundiţă? puppy dog eyes

| AddaBlueBrain explică (pentru MhPnr):

Multumesc!:d la ce profil?

| MhPnr a răspuns (pentru AddaBlueBrain):

Păi, eu sunt la design, dar şi chimia şi estetica şi restul au făcut la fel :/ Cam astea se fac happy

| AddaBlueBrain explică (pentru MhPnr):

Eu m-am inscris la profil turism-alimentatie si acolo tot astea, nu?

8 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Depinde şi de profesor, nu numai de profil. De exemplu, eu am studiat: Mara, Romanul adolescentului miop, Viaţa ca o pradă, Balta-Albă, D-ale carnavalului, Romeo şi Julieta, Homo ludens, Letopiseţul Ţării Moldovei şi O samă de cuvinte. Pe când o prietenă de la o altă şcoală, dar la acelaşi profil a studiat: Mara, Moromeţii, Viaţa ca o pradă, Ciocoii vechi şi noi, Viaţa la ţară, Don Quijote de la Mancha şi Fraţii Jderi. straight face

Răspuns utilizator avertizat
| NoShit a răspuns:

Nu contează neapărat profilul. Depinde mai mult de profesor şi manualul după care studiezi.