| ovidasmihai a întrebat:

Ce părere aveţi de colecţia Carte de buzunar(apare lunea şi costă 5 lei)?
Lista de cărţi a colecţiei:
1. John Braine - Drumul spre înalta societate
2. D.H.Lawrence-Amantul doamnei Chatterley
3. Andre Gide - Pivniţele Vaticanului
4. John Braine -Viaţa în înalta societate
5. Andre Maurois – Climate
Vor urma şi altele atâtea se cunosc.

Răspuns Câştigător
PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Sunt binevenite, si eu am semnalat calduros "Amantul doamnei Chatterley" dar, fiind in mod nefericit delogat de sistem, in momentul postarii, a trebuit sa optez pentru "trimite anonim" ca sa nu se piarda textul, si "cineva", plin de cultura si bun simt, a hotarat sa nu-mi posteze anuntul ->> indemn la lectura unuia dintre cele mai frumoase romane de dragoste, unul care, desi blamat initial, si foarte controversat de englezii puritani victorieni, a facut cariera, si a ramas la loc de cinste in galeria celor mai bune romane!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte buna initiativa, pretul accesibil si formatul cartilor fac sa merite gestul, am inceput si eu sa colectionez! Am vrut sa iau si Bililioteca de la Adevarul dar nu am avut fonduri dar, colectia Jurnalul vreau sa o am completa!