| barbie251 a întrebat:

Ce parere aveti despre cartea 'damnare' de Lauren Kate? merita citita? :]

Răspuns Câştigător
| Mksdh a răspuns:

Dahappyeu chiar acum am terminat de citit:Xeste minunataaaa:Xmai ales de la pagina 268 incolo:X::Xe incredibila:Xabia ast sa apara si a2a parte"ratacirea"este incredibila. tio recomand:X

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu acum o citesc si mi se pare f bunawinking asa ca o recomand

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Merita. e una din cele mai bune carti pe care le-am citit...nu-mi ramane decat sa-ti urez lectura placuta:*happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da merita.eu azi am terminat-o si e o carte frumoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este incredibila... mai ales felul in care este prezentat Daniel la sfarsit, asa de romantic, grijului si dulce, abia astept partea a doua, am inteles ca apare in martie, si ca sunt 4 parti in total. Am cautat filmul, dar nu cred ca exista inca, nici nu cred ca au ales actori, dar in rolul lui daniel este favorit alex pattyfer

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Crede-ma am citit multe carti la viata mealaughing dar nici una nu ma captivat si m-a lasat fara suflare ca si "Damnare"... are o aura de mister si limbajul nu e complex dar daca nu citesti cu atentie pierzi detalii importante.happy ork e o carte pentru toate varstele, dar cred ca adolescenti se regasesc ft bine in ea... pe bune merita cartea ti-o recomand din suflet...big grin

| KagomeHigurashiLoveInuyasha a răspuns:

Mi-a placut extrem de mult! Am terminat-o sambata(26.03.2011) si i-am dat-o si unei colege1Este fff buna dar este pe locul 2 in categoria : "Cartile mele preferata"(pe primul loc este saga Twilight ti le recomand si pe acestea si filmele.Sunt 4 volume Amurg, Luna Noua, Eclipsa si Zori de Zi tongue)
Este fff captivanta si misterioasa.Mi-au placut la fel de mult partile romantice dintre Luce si Daniel.Eu cred ca, daca se face si filmul dupa carte, Paul Wesley ar fi perfect sa il interpreteze pe Daniel.Paul Wesley a mai juca intr-un serial numit "Cazut din Cer" unde a interpretat rolul unui nefilim pe nume Mantuitorul care trimitea ingerii cazuti inapoi in Rai. Avea niste aripi fff tari parca negre spre cenusiu inchis sau albe nu mai stiu.(mentionez ca era rolul principal).
Eu iti recomand aceasta carte care te lasa cu rasuflarea taiata si te indeamna sa citesti inca un capitol.Eu personal am citit-o intr-o saptamana.Atat de mult m-a captivat.
Sper ca ti-am fost de ajutor si sper ca toate raspunsurile primite sa te indemne sa o citesti.
Bye! tonguetongue

| dragneana a răspuns:

Una dintre cele mai frumoase carti pe care le-am citit, absolut superba :X am citit-o de 7 ori din noiembrie de cand am primit-o cadou :X