| jstme a întrebat:

Ce parere aveti despre cartile "Cainele din Baskerville" si "Fara cap si fara coada"?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Cainele din Baskerville l-am citit demult - este una din cele mai cunoscute carti ale lui Arthur Conan Doyle. Este un roman politist misterios si mi s-a parut gotic in unele descrieri ale noptilor terifiante cand urla cainele prin campie. Oricum am vazut si cateva ecranizari ale acestui film. Interesante, totusi cartea a fost mai buna, m-a facut sa traiesc tot acel mister.
N-am citit insa Fara cap si coada a lui Mihai Gainusa, desi mi-am propus de mult timp s-o cumpar. Am tot sperat s-o gasesc la biblioteca.

2 răspunsuri:
| VIPER a răspuns:

Pai cainele ala fara cap nu putea sa vada ceva...nu avea coada si se vedea fundul rolling on the floor

| jstme explică:

Viper daca esti un incult e strict problema ta! nu trebuie sa te mandresti cu asta, trust me! Astept in continuare pareri.Si tin sa precizez cale-am citit pe ambele.