| lorena66 a întrebat:

Ce parere aveti despre expresia "desenul nu-ți dă de mancare"?

Răspuns Câştigător
| TheWznd a răspuns:

Nici facultatea de construcții nu îți dă de mâncare dacă nu pui mâna să lucrezilaughing
Sunt și artiști platici care câștigă mult sau cel puțin decent.

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Adica mori de foame de pe urma artei! Asta totul depinde de tine, daca este pe drumul artei, iti asterni asa cum dormi, iti faci viata dupa bunul plac, la cat de mult de lupti sa poti castiga intr-adevar din arta.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu face nici un sens expresia asta.

| Andreeush a răspuns:

Depinde de persoană, de talent.
Pentru unii poate fi doar un hobby iar pentru alții o vocație.

| NLS a răspuns:

Unora tocmai desenul le da de mancare, (si cate si mai cate).
Printre care si subsemnatul.

| gabicoo a răspuns:

Adica "Pune mana si invata o meserie ca de artisti e plina lumea"
hee hee

| Iote a răspuns:

Din desene, nu poti castiga bani ca sa te intretii. Nici tu singur, cu atat mai putin nu poti intretine o familie.

| Popa482 a răspuns:

E interpretabilă, chestia e că totul ține de tine că și om. Dacă depui muncă și ambiție poți să atingi orice limite indiferent de domeniu. Sunt o mulțime de artiști plastici care trăiesc din acest,, desenat"