| AnonimFaraPereche a întrebat:

Ce părere aveți despre țigani? Cum îi vedeți/ considerați?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lenesi, needucati, nesimtiti, hoti

| RobertMoon a răspuns:

Am aceeași părere pe care o am și despre români, fiecare are și uscăciune lui, dar și oameni liniștiți și de caracter. Nu îți poți face niciodată o părere concretă despre o rasă sau minoritate.

| CleanHeart a răspuns:

Pe unii educati iar pe unii prefer sa nu-i judec.

| Castiel a răspuns:

Inculti, extrem de prosti, agresivi, trogloditi per total.
https://viataegreanutotipoate.blogspot.com/......a-iii.html

| Kerre a răspuns:

Pana la urma nu toti tiganii sunt lenesi, hoti, prost etc, am intalnit multi tigani care erau foarte de treaba, unu-l chiar ma imprumutat cu niste bani pentru o calatorie cu taxi-ul pentru ca mi-am uitat banii acasa. Deci in concluzie nu toti tiganii sunt prosti si hoti.

| presus a răspuns:

Negri

| Savina23 a răspuns:

Depinde...sunt mai multe feluri de țigani.Nu sunt toti la fel, unii sunt curati, cinstiti alții opusul.Parerea mea e, ca stiu sa traiasca! Nu merg zilnic la munca, vand diverse produse cand e vara, toamna sparg nuci, si iarna stau in casa cu puradeii.Si totusi unii au niste palate, iar pe drum umbla imbracati murdar...