| I3lacK a întrebat:

Ce părere aveți despre UNArte București, specializarea "grafică"? Cum se desfășoară și în ce constă proba de admitere? Dar examenele de pe timpul facultății? Ce alte materii se mai fac pe lângă desenul grafic? Care sunt șansele de a intra la buget?

1 răspuns:
| Moraru_Emma_1997 a răspuns:

Cel mai greu se intra la grafica si la design vestimentar. Daca dorești sa dai acum la București, tin sa te anunț ca a fost un palier întreg la pregatire in vara doar pentru Grafica, deci șansele deja sunt înjumătățite, trebuie sa fii prea bun ca sa mai ai șanse sa intrii. Ai nevoie de lucrări pentru portofoliu, in jur de 20 minim 50\70.