| illusorythoughts a întrebat:

Ce parere aveti despre viata dupa moarte?

8 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Abia cand o sa mor, o sa am toate datele necesare pentru a-mi forma o parere. Deocamdata, n-am decat supozitii.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Eu unul cred in viata dupa moarte si cred in lucrul acesta.

| untu a răspuns:

Eu cred ca exista viata dupa moarte, pentru ca sufletul omului este vesnic viu si nemuritor!

| justadream94 a răspuns:

Cred ce zice biblia..viata trebuie sa aiba un sens si un creator

lucrurile sunt facute cu cap, toate sistemele au o logica..nu se pot face de la sine asa

si nu vad de ce am trai degeaba si nu ar fi ceva dupa ce mori

cu siguranta este ceva si nu concep ca totul sa se sfarseasca aici

| Krixxus a răspuns:

Exista
totul ar o logica, nu e asa la "degeaba"

| 0Alexander0 a răspuns:

In nici un caz ceea ce este descris in biblie...cel putin nu in felul ala.

| daniel33441 a răspuns:

Veniti si voi cu niste intrebari atat de complexe pentru un site atat de simplu.e mult de explicat si implica ani de studiu a diverselor teorii.ce se poate spune in termeni largi? constiinta omului adica ce folosesti tu acum pentru a intreba asta NU poate exista dupa moarte.sufletul este o energie.la fel ca orice altceva aceasta energie este creata de o vibratie moleculara.sufletul NU este un proces/fenomen psihic precum constiinta.asadar NU... odata ce mori sunt cele mai slabe sanse sa mai existi ca persoana intr-un alt loc.noi oamenii am inventat acest lucru pentru ca ideea de a inceta din a mai exista e infricosatoare.la fel cum ne-am creat si sfinti si zei dupa chipul nostru pentru a ne simti mai confortabil in fata neputintei noastre legate de viata si lipsa de control asupra viitorului.ca energie insa este posibil pentru ca orice fiinta vie contine aceasta energie planta, om, animal. hai sa ii zicem cam la fel ca atunci cand tii mana in dreptul focului si simti caldura.dau acea caldura ca exemplu ilustrativ pentru suflet.caldura nu gandeste, nu actioneaza constient doar exista si atat.toate aceste lucruri pot fi citite si studiate.sunt multe carti in domeniu cat si lucruri online pe ale caror sursa bineinteles te sfatuiesc sa o verifici intotdeauna.bafta si spor la studiu.

| Cresto a răspuns:

Sunt Ortodox dar nu cred, familia mea da. Sunt de parere ca mori si gata Game Over nu mai e nimic.