| DG_MiHai_2000 a întrebat:

Ce poti manca/bea dupa un antrenament de tras cu gantera?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Tu trebuie sa manci inainte de antrenament ca proteina sa iti repara

| Andreeush a răspuns:

Ai nevoie de multe proteine însă ar trebui să ai grijă să nu exagerezi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Andreeush):

Ce inseamna la tine "sa nu exagerezi"?

| RoCkKiD a răspuns:

Daca nu ai un scop anume poti manca orice vrea sufletelul tau. Daca vrei sa cresti masa musculara chestii bogate in proteine gen fasole, mazare, linte, carne usoara gen pasare sau peste.
Exista ghiduri complete de nutritie pe google.

| danaieladaniela a răspuns:

Trebuie ca se te alimentezi(cu ceva leger inainte) cum trebuie inainte de antrenamente pentru a avea multa forta.
Dupa poti opta pentru o masa cu orez, carne, salata.
Sper ca te-am ajutat!

| Antihristul a răspuns:

Daca vrei sa bagi masa musculara, ar trebui sa mananci multe proteine, indicat oua fierte/piept de pui, carne rosie etc si sa ai undeva la 4 mese minim pe zi

| xxaszxx a răspuns:

Trebuie să mânânci înainte ceva ușor ( paste ) Și după ceva mai consistent ( orez cu legume, pui )