| Man_Patrik_1995 a întrebat:

Ce reprezinta bradul, valul si muntele ca tatuaj?

2 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Banuiesc ca reprezinta o persoana libera careia ii plac drumetiile de orice fel sau faptul ca este una cu natura.

| asdfq a răspuns:

Simbol al vietii eterne, se spune ca bradul este o trimitere directa catre divinitate
Valul reprezinta marea. Marea este simbolul iubirii, al nemarginirii, al regasirii interioare, al echilibrului si al starii de bine.
Muntele reprezinta suprematia si libertatea undeva dincolo de laic fiind si un simbol al legaturii dintre cer si pamant, al transcendentei