| AvalohAlyn a întrebat:

Ce s-a intamplat pana la urma cu profesorul Gilderoy Lockhart din cartile si filmele Harry Potter?
Profesorul acela cu pelerina galbena si uneori albastra si cu parul blond.

Răspuns Câştigător
| Absolutum a răspuns:

Salut! Profesorul Gilderoy Lockhart a innebunit din cauza unei vraji de uitare care a facut-o el singur cu bagheta stricata a lui Ron, astfel a venit asupra lui. Pana la urma a ajuns la spitalul Sf. Mungo.

1 răspuns:
| Justmeale2345 a răspuns:

Daca tin eu bine minte, in filme, ori si-a dat demisia ori a fost concediat, ideea e ca a plecat de la Hogwards #potterhead