| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cu omul dupa ce moare?

Răspuns Câştigător
| miriam a răspuns:

Noi ca si fiinte umane nu putem stii, decat dupa ce vom trece dincolo, asa a lasat D-zeu ca anumite lucruri sa nu le putem afla si trebuie sa ne conformam; este inutil sa vrem sa aflam inainte de vreme...

16 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Si cine vrei sa-ti raspunda?

Bula
| Bula a răspuns:

Asteapta pana dupa ce mor si iti voi da raspunsul.
Pe cuvant!

cristian
| cristian a răspuns:

Cica s-ar duce intr-o alta lume.
Presupun ca este mult mai buna pentru ca pana in prezent nu s-a mai intors nimeni ca sa ne spuna si noua.

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Ce sa se intample... Ori este incinerat ori este inmormantat si putrezeste in pamant.Venind vorba de suflet... Ei, asta e un mister...nu s-a intors nimeni sa ne spuna ce se va intampla.Cred ca misterul asta nu-l va descoperi nimeni, niciodatawinking

| ICanLoveYou a răspuns:

Noi nu putem sti Dumnezeu ne lasa unele lucruri care nu le putem intelege asteapta ai sa vezi dupa ce mori dar sa nu iti fie frica aduti aminte fa bine si Dumnezeu e cu tine

| Paula a răspuns:

Eh dupa ce murim suntem inmormantati si mai departe asteapta si iti vei da si singur raspunsul...
Oricum trebuie sa fie bine acolo, pentru ca nimeni nu s-a intors inca big grinbig grinhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Decedeaza, dar asta dupa ce da coltzul si a dat ortul popii

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se duce fix 5 metrii sub pamant...alta faza nu o cunosc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Putrezeste

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de faptele facute in timpul vieti, Corpul putrezeste se face pamant ca din pamant ie facut si sufletul pleaca in rai sau in iad depinde, sigur ieste viata dupa moarte! se spune ca pamantul ia cei alui adica trupul si cerul ia cei alui suflarea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

El putrezeste si duhul sau se ridica la ceruri in imparatia lui dumnezeu.

| asjdhkas a răspuns:

Trupul ramane, dar sufletul pleaca spre Dumnezeu, trupul mucegaieste

| 261966 a răspuns:

Sufletul este in cer iar trupul oale si ulcele.

| tequilla a răspuns:

Gandeste-te la urmatoarea ipoteza:sufletul se va simti la fel ca atunci cand dormi, si va fi ca un somn continuu

| secrettopsecret a răspuns:

Cine a pus intrebare stia ca omul este inmormantat, ca trupul putrezeste si ca sufletul se duce la Dumnezeu.intrebarea era alta : ce se intampla cu sufletul? cate zile sta pe pamant pana se decide unde se duce in Rai sau in Iad.scrie in unele carti si chiar si eu caut raspunsul pentru ca mi-a murit cineva drag...mai sunt unele superstitii in care se spune ca ar sta 40 de zile pe pamant si daca ii lasi vin sau ce ii placea lui, el vine noaptea si bea sau te vede ceva de genu si eu sunt curioasa ce anume se intampla...sau ce se spune mai exacthappy

| anahi1212 a răspuns:

Mike_1993, imi pare rau dar trebuie sa te contrazic, deoarece a fost demonstrat stiintific faptul ca dupa ce omul moare sufletul se desprinde de trup...