| Cosoo a întrebat:

Ce semnifica bicicleta, buzele si săgețile într-un tatuaj?

2 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Buzele si pe mine ma fac sa ma gandesc la iubire, dar si la importanta cuvintelor in acelasi timp. Sageata ma trimite cu gandul la o persoana care a avut de suferit si incearca sa se ridice. Cand lansezi o sageata, o "tragi" intai in spate si abia apoi se duce foarte mult inainte, adica fiecare experienta negativa te ajuta sa evoluezi, iar bicicleta ar putea insemna obtinerea unor lucruri cu ajutorul propriilor forte, adica "impingand la pedale" ca sa avansezi.
Acum astea sunt doar speculatii, astea inseamna pentru mine, dar pentru persoana care le-a facut pot semnifica cu totul altceva

| TimSem a răspuns:

Păi, tatuaj de buze înseamnă „sărutul etern" și se referă la romantism, iubire, relație. Săgețile înseamnă vânătoare și protecție, adică protejarea familiei și întreținerea ei cu hrană. Bicicleta înseamnă că îți arăți pasiunea nemărginită pe care o ai pentru biciclete...winking