| daniela_5129 a întrebat:

Ce spune-ţi despre Marile Speranţe de Charles Dickens? merita de citit?

6 răspunsuri:
| Just1dream a răspuns:

Eu am citit-o, precum si alte romane scrise de Charles Dickens. m-a fascinat perceptia si imaginatia lui, iar "Marile sperante" mi s-a parut un roman bun, ce te poate surprinde intr-un mod placut si te poate tine si cu sufletul la gura
eu iti recomand acest roman cu caldura fiind unul dintre preferatele mele.
Lectura placuta!happy

| TheTruthBeneathTheRose a răspuns:

Depinde ce fel de carti iti plac! Este vorba despre Pip, un orfan, isi povesteste viata incepand cu etapa copilariei si ajungand pana la perioada maturitatii. Am inteles ca este una dintre cele mai bune carti scrise de acest autor! Sper ca te-am ajutat kiss

| marinela1998 a răspuns:

Da

| daniela_5129 explică:

Mersi tuturor am s-o citesc sper sa-mi placa))

| AnnaMakesPeace a răspuns:

Marile Sperante de Charles Dickens este o carte trista,dar cu un final mai fericit! este o poveste de familie...dar iti spun eu, este impresionanta, merita citita! iti spun din proprie experienta...trust me, am citit si eu cartea! sper ca te-am ajutat!happy

| ioanabarbus a răspuns:

E superba cartea... merita cititahappy