| dana_ciubotaru a întrebat:

Ce traditii mai neobisnuite cunoasteti de Craciun, dar din alte tari?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru crestinii care serbeaza Craciunul in Australia, masa de Craciun este compusa din: peste, seafood (prawns, caracatita, calamari, scoici), salata, inghetate, pepene rece samd.
Australia este in emisfera sudica si acum este vara.
Chiar azi, 28 noiembrie 2020 am avut 41 de grade Celsius la Sydney.
Nu se poate manca porc, piftie, carnati, slanini si alti caltabosi, la calduri asa de mari.
Cat despre tinuta de Craciun: pantaloni scurti, maieu si slapi in picioare :)
Ia uite ce fac australieni de Craciun:
https://www.dailymail.co.uk/......s-Day.html