| MunteanuSimona a întrebat:

Ce ustensile trebuie sa am pregatite atunci cand voi da a doua proba de aptitudine la liceul de arte?

Răspuns Câştigător
| Annnnnie a răspuns:

Nu știu în ce constă a doua ta probă, dar probabil pictură.
Ai nevoie de pensule, bol/pahar pentru. apă, culori tempera, paletă de culori, creioane, ca să desenezi mai întâi ce o să urmeze să pictezi și scotch sau cleme pentru prins foaia.
La desen ai nevoie de creioane: HB, B, 2B-7B, pentru diferitele valori are umbrei; radiere; foaie;
nu e obligatoriu*+ o andrea/băț subțire și lung pentru a măsura obiectele.