| agent006 a întrebat:

Ce valoare (pret) are un costum popular original?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

În funcție de zonă și vechime, alături de calitatea și modul în care a fost păstrat costumul, dacă este complet, prețurile de obicei ajung și la 1000 €.
Atenție, nu înseamnă că o să primești cu siguranță acea sumă, este doar orientativă.
Sunt cazuri în care se vând cu prețul respectiv, alteori au o valoare mai mică, depinde de vânzător, dar și de cumpărător.

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Aici gasesti costume populare cusute la mana, preturile sunt pe masura http://www.magazindeartizanat.ro
O ie facuta manual incepe de la 100 de euro in sus.

| Marcelian43 a răspuns:

Pretul este stabili in functie de zona si vechime.
preturile pot ajunge si la 15000 de lei

| Aurel15 a răspuns:

Il gasesti in piata cu 10 lei la babe.

| Salontanul a răspuns (pentru Aurel15):

Ai glume in program? Gaseste-mi si mie un costum cu 10 lei. Iti dau eu 100 lei.