| Ralucarrie a întrebat:

Cel mai frumos si inspirant citat(replica din film, vers), pe care l-ati auzit(citit)...

Răspuns Câştigător
| DiDi a răspuns:

" Nu merită să plângi pentru nimeni, iar cel care merită nu te va face să plângi! "

22 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

'' Eu nu strivesc corola de minuni a lumii ''.

Răspuns utilizator avertizat
| Mefisto23 a răspuns:

"Love means never having to say you're sorry" - Love Story (1970)

| Stroescu a răspuns:

Stefan Cel Mare

| gyo a răspuns:

Iubirea e ca vantu, o poti simti dar nu o poti vedea :X
mie imi place mult astatongue

| AnonimaDoarTaci a răspuns:

"Infrunta viata cu zambetul pe buze"...Si chiar merge[pentru minebig grin]

| T2S a răspuns:

Nowadays just din't seem cool
Just tell me what the hell am i supose to do...
But then a wise man gave me a clue
He said the only way out. is the way through

| Quiss a răspuns:

Conquer your fear and, I'll promise you, you'll conquer death.

| dany4ok a răspuns:

"Iubirea te poate lovi pentru o zi si sa nu uiti o viata"

Am folosit-o la teza la un text argumentativ despre iubire si sa vezi am luat 8.

| alexa007 a răspuns:

Iti place sa te joci cu focul, dar risti sa te arzi.

| ioana181 a răspuns:

Stiu ca nu stiu nimic si nici macar asta nu stiu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste asta si o sati placa
http://ca-micah.blogspot.com/2010/05/little-manhattan.html

| Klara a răspuns:

"Somnul ratiunii naste monstri" - zise Jose Francisco Goya intr-un moment de inspiratie profunda, si bine a zis.

| Just Kiddin' a răspuns:

"Dragostea este îndelung răbdătoare, este plină de bunătate: dragostea nu pizmuieşte; dragostea nu se laudă, nu se umflă de mândrie, nu se poartă necuviincios, nu caută folosul său, nu se mânie, nu se gândeşte la rău, nu se bucură de neleguire, ci se bucură de adevăr, acoperă totul, crede totul, nădăjduieşte totul, suferă totul. Dragostea nu va pieri niciodată." (1 Corinteni 13:4-8a), dar apare si in A walk to remember :X

| Elena1234456 a răspuns:

"Esentele tari stau in sticlute mici".

| danubia a răspuns:

"Caci Cuvantul lui Dumnezeu este viu si lucrator, mai taietor decat orice sabie cu doua taisuri: patrunde pana acolo ca desparte sufletul si duhul, atat incheieturile cat si maduva, si judeca gandurile si intentiile inimii"-Biblia

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mamăă, mi-e foame, fă!

| Cryssbest a răspuns:

"Buildings burn, people die, but real love is forever" Brandon Lee as "Eric Draven",
" The Crow"

| Byclick a răspuns:

Toto, I've a feeling we're not in Kansas anymore.

| Rioko a răspuns:

Este din "13 Plicuri albastre":

Paru ca vrea sa-l sprijine pe David, insa, in ultima clipa, se intoarse, lua fata lui Ginny intre mainile lui si o sauta.Nu a fost un sarut usor si tandru, de genul "buzele tale sunt la fel de delicate ca petalele de floare", ci mai degraba un sarut de genul"buna treaba ai facut " sau "multumesc".
Inainte ca ea sa poata reactiona Keith il inspaca pe David si-l indesa in masina. apoi o saluta scurt inainte de a demara.
Ginny statu, acolo, cateva minute, incapabila sa faca vreo miscare.Isi duse, usor, degetele la buze ca si cum ar fi vrut sa pastreze acea senzatie, acolo."...

| dia5 a răspuns (pentru Elena1234456):

Mda, asa zic toti oamenii scunzi

| Ionescu_Mihai_1956 a răspuns (pentru DiDi):

Imi place