| CalipsoGirl a întrebat:

Cine a citit "florin scrie un roman " de mircea cartarescu. ce e? o poezie, un roman, cate pagini are?

11 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Proza. mi se pare ca sunt 3 povesti.parca o pagina juma fiecare

| Lala20 a răspuns:

Este o. poveste ca nu e chiar roman laughing eu am avut-o in clasa 7-a in manualul de romana. avea 4 pagini dar nu stiu daca era integral sau nu.

| BaiatuFitzosu a răspuns:

Este o poveste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si despre ce e vorbaa?:-s

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o poezie si are 4pagini dar nu este intrega.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o povestire in rama!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este o poveste si are 4 pagi.am avut-o eu in 2011(adica maine o sa o fac)

| LLLLLLLL a răspuns:

E o povestehappy

| sabinaelena a răspuns:

Nu e nici poezie nici roman

| ForeverForYou a răspuns:

"Florin scrie un roman" ilustreaza o dubla povestire in rama, accentul fiind pus pe legatura dintre realitate si fictiune.

| aless7 a răspuns:

Nuvelaa