| 30stm a întrebat:

Cine credeti ca este Monalisa? vreau parerea voastra. Funda

Răspuns Câştigător
| Skyring a răspuns:

Am vazut multe idei referitoare la acel tablou ce te-ar mira cat de mic e. se zice ca e un chip ce imbina foarte bine trasaturi barbatesti cu cele feminine. pareri de genul gasesti in tot internetul desi nici o data nu ai de unde sa stii ce a fost in capul unui artist, aceste interpretari poti fi numite si "nod in papura". Cheers

6 răspunsuri:
| PokeEdy a răspuns:

Monalisa este o creeatie a lui davinci.eu nu stiu prea multe date despre el dar cred ca pictato in amintirea cuiva drag.se zice ca fost descoperite cifre minuscule in ochii monalisei care se zice ca duce la statuia care are in ea sangele lui Dumnezeu asta doar de curiozitate. Funda?

| cupyyyy a răspuns:

Hmmmm.O imagine,un chip real pe care Da Vinci l-a iubit atat de mult incat l-a pictat pe o foaie simpla,infrumusetandu'l cum a stiut mai bine.A ajuns o capodopera pentru dragostea, energia, sufletul-depuse de acesta intr'un simplu portret de femeie.

| DarQueen a răspuns:

Păi, Monalisa ascunde multe. Pe lângă faptul că este jumătate bărbat, jumătate femeie, dacă analizezi cu atenție pictura, o să observi multe chestii interesante. A, nu mă refeream la o persoană, mă refeream la pictură. În esența ei, nu cred că a existat ca persoană, ci Monalisa reprezintă mai mulți oameni, una din personalitățile celebre este Maria Magdalena.
Mai multe, afli citind Codul Lui Davinci-Dan Brown, pe care, ți-o recomand cu căldură.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Satana.

| ToKen a răspuns:

O femeie pe care a pozat-o DaVinci cu telefonul lui de 12 mp

| Marius96 a răspuns:

Care Monalisa aceea pictata de Da Vinci? Monalisa a fost aceea persoana pe care o iubea pictorul si de aceea i-a facut acest portret celebru la care a lucrat 7 ani...Asa mi-a spus profesorul de desen in clasa a VI-a big grin
Sper ca te-am ajutat big grin