| Voicu_Aurora_1984 a întrebat:

Cine cunoaste tabloul vreau sa stiu de cine este facut.
O femeie cu flori in mana pusa pe o rama de bronz.

4 răspunsuri:
| KR0NSTADT a răspuns:

L-a făcut un pictor.

| Floridori a răspuns:

Daca intrebarea este serioasa, cred ca ar fi necesare mai multe detalii. Poate o fotografie a tabloului sau macar cromatica lui ar ajuta.
Sunt multe tablouri cu fete cu flori in mana.

| EceEgeman a răspuns:

Bună!
Nu sunt sigură dacă sunt de ajutor dar pictorul Ştefan Luchian (poet plastic al florilor) are câteva lucrări care ilustrează o femeie cu flori, însă fără o poză şi detalii amănunţite nu putem şti.
Cel mai bine ar fi să faci o poză tabloului şi să cauţi cu google pentru a ajunge la un răspun sigur.

| WhiteLife a răspuns:

Descrierea este vagă, sunt mulți artiști care pictează idei asemănătoare; dar daca ai imaginea caut-o cu Google sau încearcă să o postezi pe forumuri de artă. Daca crezi că este vorba de un artist cunoscut, caut-o in magazine. Caută și descrierea pe Google in engleza (poți încerca și Quora).