| cube a întrebat:

Cine este fan Marvel Comics sau DC Comics?
Credeti ca Marvel este mai interesant decat DC?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Marvel este mai tare pentru ca are mai multe personaje cunoscute si scriitorul stan lee

3 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

SA zicem ca eu am inceput cu DC Comics - pe vremea mea fiind la moda Superman si ulterior Batman... Dar imi plac filmele de la Marvel - cat si noile personajele lor. Avem oricum nevoie de supereroi care sa ne salveze... Incepand cu Eroii din mitologii si terminand cu cei din Comics-uri.

| Bogdan2304 a răspuns:

Marvel pentru ca D.C. nu da o logica super eroilor au puteri aiure cum ar fi aqua men adica un om la car emama este balena si tatal om, fata de asta D.C. nu fac filme bune si se bazeaza pe benzile desenate care in Romania nu apar.

| cube explică:

13 Martie 2009 23:35 |
Raportează ▼
rroxi43 Ti-ai schimba repede parerea despre Superman daca ai vedea in ce fel au putut sa-l personalizeze cei de la DC si cred ca nu ai vrea un asemenea super erou, cat despre Batman, este cel mai tare antierou de dupa Hellboy! Vreau sa adaug faptul ca i-mi pare rau ca in Romania BD-ul inca nu este popular s-au usor digerabil.