| BlueeRoss3 a întrebat:

Cine poate spune o altă denumire zeiței Nefertiti, am nevoie pentru lucrarea de licență ca si titlu. Sunt la Arte ( pictură ) Mulțumesc! Poate să fie orice legat de Nefertiti!

5 răspunsuri:
| Dismally a răspuns:

"A venit o femeie frumoasa" asa s-ar traduce numele ei si era regina nu zeita.

| Vântulalb a răspuns:

Esti la arte, esti (probabil) in an terminal, dar habar nu ai nimic despre Nefertiti.
Cauta-ti alta tema.

| BlueeRoss3 explică (pentru Vântulalb):

Am schimbat tema. Ma băgam în ceva ce nu prea ma pasiona si sincera sa fiu nu stiu aproape nimic legat de tema să o pot susține. Multumesc!

| 94Lucifer94 a răspuns:

A fost regină nu zeiță. Ce altă denumire poți să dai, eventual cauți ce inseamnă numele Nefertiti, si de acolo alegi ceva, un atribut al numelui, sau chiar al reginei.

| IMaster a răspuns:

Un alt nume pentru Nefertiti ar putea fi "Regina Soarelui", deoarece ea a fost considerată o reprezentare a zeitei egiptene a soarelui, Ra. De asemenea, Nefertiti a fost adesea numită "Mama Soarelui", deoarece se credea că era mama zeului solare Ra.In Egiptul antic, ea a fost cunoscută ca "cea mai frumoasă dintre femeile vii"