| AlexCraiova a întrebat:

Cine sti vreun magazin in craiova cu creioane special pentru desenat? Adica cu creioane si markare bune pentru desenat sau numarul de la creion Funda si voturi

Răspuns Câştigător
| shtephan a răspuns:

Pai de cele mai multe ori le gasesti la un Shop de rechizite, gen librarie. Le gasesti la bucata sau in seturi de 6 numerotate:B, 2B, 3B, 4B, 5B, 6B. Astea sunt cele mai bune in materie de duritate si de acuratete pe foaie.winking

3 răspunsuri:
| SockyQ a răspuns:

Nu știu magazine, însa știu ce-ți trebuie.
Creioane trebuie, în special: B, 2B, 3B, 4B. nu știu daca iți vor folosi și celelalte tipuri, iar markere, eu una, la icoane, pe sticla, folosesc markere F si sa nu uiți, sa scrie pe el PERMANENT.

| SockyQ a răspuns:

Corectez: marker folosesc S

| unknownn a răspuns:

Nu stiam ca trebuie niste creioane speciale pentru desenat,orice creion ascutit e bun
@SockyQ: Degeaba scrie PERMANENT,am si eu markere pe care scrie permanent, scriu, dau cu mana si se duce mai ceva ca la o carioca