| AnneMarie24 a întrebat:

Cine stie programe pentru a invata limba franceza sau engleza?

Răspuns Câştigător
| OnlyTheScript a răspuns:

Eu iti sugerez sa nu inveti pe calculator deoarece este pierdere de timp si iti strici ochii stand prea mult. Mai bine iti cumperi de la librarie un ghid de conversatie. uite iti dau titlul, editura si pretul : "Ghid de conversatie...( depinde ce vrei: roman -francez, roman englez, roman-spaniol etc)editura METEOR PRESS si costa 10 lei un ghid ( il am si e foarte folositor, uite iti dau un exemplu de cum scrie in carte, sa zicem:
-in romana: Bucataria noastra va va sta la dispozitie.
- in franceza :Notre cuisine sera a votre disposition.
-in franceza ( cum se aude): Notr chiuzin seora a votr dispozision.

funda happy?

2 răspunsuri:
| sickoffallthings a răspuns:

Am eu un cd cu un program, dar depinde de varsta celui care vrea sa invete.

| alejandra22 a răspuns:

Pai sunt anumite carti la librarie ex:Invata engleza fara profesor sau germana si iti da si CD stiu pentru ca si tata si-a luat.