| Ceausescu16 a întrebat:

Colecționez monede și aș vrea să găsesc monede mai vechi de 1950. Unde as putea găsi? Știu ca unii bătrâni puneau la o casa noua monede dar nu știu exact unde. Îmi puteți da sfaturi unde sa găsesc?

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Batranii puneau la temelia casei. Acolo nu poti ajunge. Ar fi nevoie sa demolezi casa. sad
Dar sunt colectionari care mai vand dubluri sau dau la schimb. Urmareste pe OLX sau alte siteuri cu anunturi.

| Ceausescu16 explică (pentru Yuoia):

As putea găsii in pod? Sau sub tocul ușilor?

| Ceausescu16 explică (pentru Yuoia):

Sub tocul ușii sau în pod se pot găsi?

| Yuoia a răspuns (pentru Ceausescu16):

Nu.

| Yuoia a răspuns (pentru Ceausescu16):

Nu,nu. Doar sub fundatie.

5 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Nea Nicule, vrei sa darami casele sa iei trei parale; nu ai daramat destul cat ai trait?