| AndreRaluca a întrebat:

Credeti ca e bine sa bagam bani in muzee sau sunt bani irositi? Va rog, argumentati-va parereabig grin

Răspuns Câştigător
| mimiwewem a răspuns:

Eu zic că e bine să merg la un muzeu care conține artă, istorie culturală, istorie militară, istorie naturală, tehnologie, știință, și alte chestii. Prin asta învăț. Și zic că da, merită să-mi irosesc banii dacă am ce vedea.

7 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cand e vorba de istorie de inaintasi, nu cred ca bagam bani aiurea.

| tlaura a răspuns:

Nu, deoarece cu acei bani iti poti lua mai multe lucruri, care sa iti fie de folos happy

| tlaura a răspuns:

Pe deoparte e bine, deoarece inveti mai multe
Pe deoparte nu e bine, deoarece de acei bani iti poti lua un lucru mai de folos big grin

| a răspuns:

Pai,e bine!
Pentru ca acumulezi mai multe cunosinte vizitand un muzeu.

| MarvelStars28 a răspuns:

Eu cred ca e bine. Decat sa bagam 10 lei in nu stiu ce prostii, gen pariuri, "pacanele", sau alte vicii, mai bine ne mai crestem si noi cultura generala. happy
Funda?

| claudiafrumoasa a răspuns:

Eu da am bagat deoarece un leu doi poti sa pui de exemplu intr-o biserica poti contribui la buna dezvoltare a acesteia, si la un muzeu poate acei bani sunt folositi pentru amenajarea lui si pentru adaugarea altor monumente in el!

| Oana_Ony_1989 a răspuns:

Eu zic sa nu iti mai cheltui banii sa mergi la muzee... Sa te uiti pe programe TV de istorie sau intri pe net...happy