| yinyang a întrebat:

Credeti in paranormal? Ati avut vreo intamplare iesita din comun vreodata?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Uite, intrebarea asta am vrut sa o pun candva si eu.Si nu intamplator ci fiindca mi s-a intamplat sa traiesc o experienta pe care nici acum nu mi-o explic iar explicatiile celor intrebati au fost uluitoare.Imi va lua putin timp dar va voi povesti...Eram intr-o noapte de vara in casuta mea de la tara; adormisem de ceva timp cand ceva ma trezi.La inceput n-am inteles apoi in linistea adanca a miezului de noapte am auzit un ticait de ceas.Sunetul era foarte clar, parea a veni de niciunde dar parca de la un ceas desteptator inchis intr-o cutie metalica...Crezand ca pe undeva, cineva, candva o fi uitat vreunul, am deschis sertar dupa sertar, am privit pe sub mobile, in fine, am cautat fara a gasi ceva.Am crezut ca e o fantasma a somnului...Insa povestea s-a repetat cateva nopti la rand.siatunci n-am de lucru si spun cunoscutilor ce mi se intamplase.Si iata ce mi-au spus:
-batrana mea mama:Sa stii ca e un semn de la taica-tau, stii ce mult tinuse la tine!(tata facuse o pasiune din a repara ceasuri, candva)
-vecina de peste drum:venea de pe peretele cu icoane? sa stii ca e semn de la Dumnezeu!
-vacina de la capatul ulicioarei:Nu te speria, e ceasul casei; fiecare casa are ceasul ei si el se face din cand in cand auzit...Intamplarea ca intamplarea insa explicatiile m-au inspaimantat de-a binelea... E drept ca dupa aceea nu le-am mai auzit...Batranele spun ca e fiindca am spus la lume...trebuia sa tac... Dar e bine ca nu am tacut caci a tacut ceasul...pana una-alta...

18 răspunsuri:
| SweetCandy a răspuns:

De crezut cred, insa intamplari cu adevarat iesite din comun nu am avut...hee heeu?

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu sigur ce sa credhappyAm auzit de mai multe lucruri, dar eu cred ca au fost doar coincidente big grin

| carminaburana43 a răspuns:

Va multumesc la toti care ati raspuns prietenului nostru yinyang ca si eu nu de mult am pus o in trebare asemanatoare...si rasunsurile voastre ma ajuta in convingerea mea pe care o am in paranormal desi personal nu am experimentat niciodata asa ceva.

| adyth a răspuns:

Credem ca n'avem ce face. Intamplari, ioc. Cam asa functioneaza treaba laughing

| yinyang explică:

Cred in paranormal.happy

| inna a răspuns:

Da cred.Nu am avut experiente paranormale, dar am trait cateva deja vu-uri.

| Marii a răspuns:

Cred. Si am avut si experiente.

| maryana5 a răspuns:

Da! mereu vad lucruri care stiu ca s-au mai ptrecut odata. Dar ce e ciudat...este ca le vad pe moment nu din timp.

| Cryssy a răspuns:

Nu cred..adica poate crd, dar foarte putin. tu crezi?

| sorin a răspuns:

Nu cred, e o vrajeala.

| Alifie a răspuns:

Cred in paranormal, chiar ma fascineaza.In fiecare vineri la ora 9 ma uit p Discovery este un serial documentar numit"Fenomene stranii", acest serial te va face si pe tine sa intelegi cu adevarat paranormalul.In aceste seriale sunt intamplari reale, petrecute cu adevarat si reconstituite... Iar intamplari iesite din comun am avut f multe...dejavu-uri am app mereu.si e f straniu.Eram la bunicii mei la tara si era noapte, eu eram la poarta cu ceilalti copii de acolo, eram toty stransi in jurul unui bostan cioplit k de halloween.La noi in sat era o casuta parasita si toata lumea zicea k e bantuita k se aud sunete din casa.noi nu credeam k e bantuita si am mers cu totii acolo...cand am ajuns ne.am pus pe banca din fata casei si am stat acolo.Am inceput sa vb'im tare, ne bateam joc de spirite intr-un fel, le ziceam:"Daca existati dc nu va aratati?".Radeam si faceam k niste fantome.booolaughing...si deodata de peste gardul casei s. a auzit un zgomot(k si cum ar fi aruncat candva cu o piatra in gard)am crezut k e o gluma facuta de unul dintre copii ca sa ne sperie si nu am bagat in seama... Dar dupa un timp s. a spart un geam (tot k de o piatra fusese spart)si apoi de peste gard au inceput sa sara bolovani, pietre, de parca cineva arunca cu pietre in noi...am luat. o la fuga. dar tot se auzeu zgomote(k si cum cineva ar fi batut cu piciarele in podea, ar fi alergat)am fugit, am scapat bostanul cioplit(s. a spart).de atunci nu am mai mers la casa aceea... dar o sa ma intorc.pentru k m.am ducumentat si vr sa aflu cu adevarat ce s. a intamplat, si ce se intampla(pentru ca lumea spune ca tot se aud voci si zgomote)si de data asta vreau sa intru in casa...

| knnight a răspuns:

Cred, dar nu am avut niciodatabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr fiecare limitele normalului difera.Eu am avut o experienta intr-o gara, intr-o noapte incit dupa eveniment fiecarui om i se parea anormal ce se intimplase dar se intimplase si, din pacate, nu mai putea fi recuperat nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred... dar am patit ceva asemanator...Anul trecut in primul an de liceu stateam la camin deoarece locuiesc in alt oras...Si am avut niste colege de camera foarte de treaba cu care stau si anul acesta in camera... dar la inceput nu erau asa de "treaba"...Era prima zi in acel camin si fetele mi-au povestit ca acel camin s-a construit peste un camin de maicute care au fost omorate de preoti etc...si ca acum acele maicute bantuie caminul...eu nu am crezut... A doua noapte petrecuta in camin pe la ora 23 m-a trezit o colega tipand ca se misca perdeaua si papucul fara ca nimeni sa-l atinga... M-am ridicat din pat si in cateva secunde eram la usa dar nu stiu cum am ajuns ca nu am mers deloc pe jos(am sarit peste paturi)... m-am speriat ingrozitor si nu am dormit toata noaptea... dar a doua zi mi-am dat seama k a fost o farsa... ce sa-i faci astia is anii de camin...winking...si acum cand ma duc la baie curge apa fara sa o porneasca cineva sau se trantesc usile... dar cine stie ce e cu adevarathee hee

| w1zz a răspuns:

Mie nu dar tie

| rastafari_2977 a răspuns:

Cei ce nu cred in paranormal sunt victimele propriilor lor minti, cei ce se auto-limiteaza eu Stiu in paranormal si da am avut multe intamplari iesite din comun...

| BrokenKidxD a răspuns:

Pai eu am patit o data asta. Eram la un prieten[tin sa zic ca ambii parinti ai lui sunt decedati. taicasu de 8 ani si maicasa de 2 luni.] si am dormit la el impreuna cu alti doi prieteni. pe la ora 23:10 am auzit poarta. am zis sa ignoram. dupa am auzit usa de la casa. am zis sa ignoram.se auzea cum cineva urca scarile sus, si cum se aseaza in pat[se auzeau arcurile patului] in camera lu' masa.am mers sus sa vedem ce se intampla, nu era nimic. pe la 00:00 cei doi prieteni cu care mai eram la baiatul respectiv sau dus in bucatarie sa faca ceva de mancare, ne era foame. am ramas doar eu si baiatul respectiv in camera.el mi-a spus ca dupa moartea mamei lui nu au sfintit casa. dupa un timp de 2 minute dupa ce am inceput sa vb de maicasa.cainele a inceput sa faca foarte urat, latra in prostie.in fine, dupa 10 minute apar si cei 2 pr ai nostri [ei nu stiau ca mama lui era decedata, ei stiau ca ea e plecata din tara].la care ei spun: nu te supara dar maicata e nebuna.se joaca cu cainele la ora asta? noi am ramas socati. ne-am uitat pe geam unde au zis ei ca au vazut-o, si intr-adevar cainele era dezlegat si alerga.dar./.mna.

| copilulverde a răspuns:

Pot sa stiu si eu yinyang daca crezi in dumnezeu?