| Ardelean_Alexandru_1972 a întrebat:

Cu ani în urmă, pe vremea lui Ceaușescu, la unul din revelioane am văzut o scenetă cu Puiu Călinescu pe care nu am mai văzut-o de-atunci și nu e absolut nicăieri, pe niciun site, nu știu ce s-a întâmplat cu ea; oare nu se mai află în arhiva TVR? Mi-a plăcut la nebunie, e de referință pentru mine, țin minte și subiectul și destul de multe poante; acțiunea se petrece la o întreprindere de umbrele, Cooperativa Pic Pic Pic, unde un tip primește o observație de la șeful lui (un actor de care nu cred că a mai auzit cineva, Costel Constantinescu), observație care se încheie cu: „Mai vorbim noi, mâine...". Tipul va transforma afirmația asta a șefului într-o obsesie, întrebându-se toată noaptea ce-a vrut să spună șeful lui și dacă îl va sancționa a doua zi; va face noapte albă dorind să scape de obsesia care îi distrugea liniștea: încearcă diferite activități (lectură, spectacol la circ, rătăcire prin deșert) în care îl vede ca un coșmar repetitiv pe șeful lui laughing Ai idee unde sau dacă s-ar putea găsi?

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa cauti pe Youtube revelioane anii 70 daca zici ca este din epoca Ceausescu, anii 70-80, dar ai de cautat nu glumă, incepe mai intîi cautarea pe google puiu calinescu revelioane si vezi toate scenetele lui, sigur este la un revelion de pe vremea lui Ceausescu? Sau după revolutie ca puiu calinescu a murit in 1997, si de la revolutie pana la moartea lui a mai facut scenete au mai fost revelioane.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Esti sigur ca e vorba chiar de Puiu Calinescu? Pe o scară de la 1 la 10, cât de sigur esti?

| Ardelean_Alexandru_1972 explică (pentru floresdemayo):

Sigur de la 1la 10 pot spune ca doar la 4 sant cam sigur.

| DARLINGx a răspuns:

Cauți pe YouTube