| Numele384637 a întrebat:

Cu scap de timiditate?

8 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Ce masa?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa ai mai multa încrede în tine...

| slayer09 a răspuns:

Prin acceptarea a ceea ce esti, indiferent de ce zice lumea din jurul tau si in primul rand nu mai judeca lumea. Accepta-te si nu te mai gandi la tine, schimba-ti perspectiva gandirii..nu te lasa influentat de gandurile de injosire pe care le ai tu asupra ta, sau de mandrie.

| Ana7807820 a răspuns:

Fii curajos/oasa, incearca sa te maturizezi si mai mult si invata sa dai replici si sa te adaptezi la mediul ce te inconjoara

| Praporscic_Laura_1997 a răspuns:

Incepe sa vorbesti cu cineva pe placul tau si continua sa comunici.

| CristiSMD a răspuns:

De cele mai multe ori, timiditatea apare atunci cand ne aflam in preajma unor persoane pe care nu le cunoastem si se manifesta sub forma unui sentiment de neliniste, a unei lipse de confort. Poate sa fie si ceva genetic sau in urma unei traume suferite.Incearca sa socializezi mai mult, sa ai o stima de sine mai crescuta si nu uita "Viata nu e o problema care trebuie rezolvata, ci un mister care trebuie trait"!

| Sammy609 a răspuns:

Hmm. nu cred ca exista un raspuns pentru asa ceva. Timiditatea se diminuează odata cu cresterea in vârstă, dar de scapat complet nu cred ca se va putea vreodată. Daca esti o persoana timidă, vei ramane mereu asa. Cum am mai spus pe masura ce cresti si te maturizezi timiditatea inca va exista dar nu va mai fi o problema.

| Numele384637 explică (pentru Sammy609):

Pe zi ce trece e mai rau