| eddreerf a întrebat:

Cu se produce Fanta va rog sa imi ziceti mai in amanunt

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pun niste prafuri in apa (o substanta chimica, cu coloranti si aromatizanti sintetici), apoi se pune sub presiune ca sa bage acid in ea, sau o lasa fara acid, dupa preferinta si o imbuteliaza in sticle sau cutii de aluminiu, ori chiar peturi.
Se depoziteaza in magaziile lor si mai tarziu se transporta spre magazine, de unde mergi si le cumperi.
Fanta este 100% facuta din chimicale, adica, nimic natural in ea.

| Clockwork a răspuns (pentru Violleta2022):

Daca o luam asa totul e facut din substante chimice (chimicale), gen corpul tau, apa(H2O), totul e e facut din substante chimice.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Clockwork):

Nu apa este cea care face rau, ci ceea ce se pune in apa, adica niste substante chimice care te omoara incet-incet, de asta am vorbit.

| Clockwork a răspuns (pentru Violleta2022):

Dar apa e un compus chimic, ceea ce o face o substanta chimica