| kissyou a întrebat:

Cum as putea sa-mi fac o cariera in grafica(sa devin grafician) deoarece ma pricep foarte bine la tot ce inseamna lucrari in creion. Dau funda:*

5 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Din pacate industria nu are nevoie de clasic, peste tot poti promova doar daca inveti design si programare Web, limbajele de programare (HTML, XML, XHTML), notiuni de MySQL, PHP si JAVA... Excel, Word, PowerPoint, Adobe Illustrator, Asobe Photoshop, etc.
Si multe altele pe care daca nu inveti sa le stapanesti poti sa practici grafica doar ca pasiune dupa cum am mai spus : din pacate.

| Minks a răspuns:

Urmezi un liceu de arte, cam fiecare oras are ceva de profil. Si practica la greu, desene peste desene. happy

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Intri la un liceu de arte, mai exact la secţiunea Grafică (dacă există, bineînţeles) sau dacă nu, la Arte Plastice.
Eu sunt la un liceu de arte din Brăila, la secţiunea Arte Plastice, şi în cazul liceului nostru, din clasa a XI - a sunt puse la dispoziţie pentru elevii clasei cu profil respectiv specializări, cum sunt Grafica, Design-ul, ş.a.

| Zoey112 a răspuns:

Pai pentru inceput invata bine ca sa intri la un liceu de arte. in Timisoara este un liceu numit "mincu" care e perfect pentru ce vrei tu.
sau ai putea sa incepi singura o cariera sa faci desene pentru alti oameni pe bani, sa vinzi tablouri facute de tine sau sa iti faci propriul manga(benzi desenate japoneze)

| PickUp a răspuns:

Buna!
Pai pot sa-ti fac eu un banner pe site meu : tdj.do.am
De acolo vei fi foarte populara pentru ca site e mai mereu full.
Iti poti urma o Scoala de Arta muncind mereu!(Poti sa faci desene foarte bune in fiecare zi si sa-l impresionezi pe profesor!)
Fa-ti o pagina de Facebook!
Fa-ti tablouri si vindele pe internet!
Fa-ti un Vlog in care sa arati cum faci tu desenele sau sa le prezinti!
P.S. Pt site imi dai mesaj! [PRIVAT]
Bafta!
Funda?:*