| anonim_4396 a întrebat:

Cum au reusit oamenii sa construiasca structurile cu pietre imense din Peru? Si de ce sunt 2 feluri de constructii, una cu pietre mici drepte perfect lipite si alta cu pietre mari si strambe?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cu tehnologie asemanatoare cu constructiile din Egipt.

| xerxes1 a răspuns:

Judecand dupa intrebarile pe care le tot postezi se pare ca parintii tai nu ti-au cumparat carti in copilarie, iar la scoala ai cam pierdut timpul degeaba.Peru se scrie cu majuscula, deoarece este nume de tara.
As zice pentru inceput sa incepi cu asta:

https://www.emag.ro/......EKZMW0BBM/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Faci misto de mine? Am scris ceva ai vazut si te-a bagat in seama sa ma iei la misto?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu cred ca nu le-au construit "oamenii" care ii stim in zilele astea. Dar constructia "noua" cred ca este construita de ei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu, cele cu pietre mari sunt facute cu eforturile unor grupuri foarte mari de oameni, in perioade lungi de timp, poate si zeci de ani. cele cu pietre lipite sunt facute de alte "fiinte"