| Casandranebuna a întrebat:

Cum e cu actorii ăștia?
De exemplu,cei din Turcia,cum câștigă un rol, trebuie să meargă la un anumit casting dar unde se înscriu la acel casting?
P.S:Nu știu dacă e bună categoria!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In alte tari se da casting si se aleg actorii cei mai buni.

La noi actorii nu sunt actori ci doar rude intre ei. La noi nu se da casting, ca sigur are regizorul/regizoarea 2-3 plozi pe acasa si ii baga pe aia in serial.

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cei din Turcia, cum câștigă un rol, trebuie să meargă la un anumit casting"

corect...și mai au niște persoane - plătite desigur - care-i reprezintă in cazuri d-ăstea

| Violleta2022 a răspuns:

Dar de unde stii tu cum este in Turcia?
De unde stii ca se "castiga" un casting, cand se poate sa se aloce rolurile dupa preferinta directorului de film sau a regizorului?!

| florincroitoru a răspuns:

Eu știu numai cu actrițele; cu actorii, nu. E valabil pentru cele mai multe țări. O actrță tînără și frumoasă trebuie să se dea bine pe lîngă regizori și să știe să o sugă bine. Actrițele bătrîne, urîte, grase, sînt luate doar pentru că se potrivesc rolului.