| Yuuki1 a întrebat:

Cum pot invata sa desenez?

10 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Urmand cursurile unei scoli de arta.

| MskDesign a răspuns:

Desenand! Daca nu ai acest dar, cred ca este inutil sa iti bati capul.

| LaughingKarima a răspuns:

Exersand sa stii ca ajuta foarte mult. La inceput nu o sa iti iasa desenele asa de bine dar daca exersezi o sa fi din ce in ce mai buna la asta.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Desenând.

| Miihaa a răspuns:

Https://www.google.ro/......tps?/webhp

Sau sa cauti un profesor

Răspuns utilizator avertizat
| Miihaa a răspuns (pentru Yuuki1):

Cauta pe google "draw tutorials"

| LeZizu a răspuns:

Sa gasesti pe cineva care sa stie si poate sa te invete si stie cum sa te invete
sunt si tutoriale pe net

| ana0409 a răspuns:

De-obicei trebuie sa ai un talent nativ, dar poti invata sa desenezi luand cursuri de desen sau poti sa te uiti pe google si sa cauti poze(ex.natura,oameni,obiecte etc.). Adica poza este pe ecranul calculatorului/telefonului, te uiti la poza si apoi incerci sa o faci. Dupa ce iti ies desenele aproape la fel ca cele din calculator/telefon poti sa faci desene din mintea ta, nu sa le copiezi dupa ceva sau cineva.
Good luck!