| Saddest a întrebat:

Cum pot picta pe plastic lucios? Am o casca alba lucioasa de plastic si as vrea sa o pictez dar nu stiu ce tip de acuarele sunt ok pentru asta. De asemenea trebuie matuita casca sau o pot picta chiar daca e lucioasa?

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Cu acrilice ar merge. Eu am dat cu acrilice pe cauciuc si a tinut.
Ideal ar fi sa matuiesti casca. Vopseaua ar prinde mai bine. Daca mai apoi vrei totusi sa luceasca, poti sa dai dupa ce ai vopsit-o cu un strat sau doua de lac incolor.

1 răspuns:
| Wr3nch a răspuns:

Acrilice ar merge.