| DianaDiii1761b a întrebat:

Cum pot sa fac rapid un zmeu din coala de hartie a4? please raspundeti raspid.

3 răspunsuri:
| DianaDiii1761b explică:

Mda da' ma refer, nu sa zboare. Doar de forma.

| Heextor a răspuns:

Eu pana acum 3 ani faceam si inaltam zmeieRazz
important e sa respecti anumite principii, cel mai usor de facut e cel de tip ‘vultur’. Ca si material recomand fash-ul sau ceva semanator (se gaseste peste tot, la magazinele de specialitate, croiorii etc si se vinde la metru, nu e scump. In plus poti sa iti alegi singur culoarea, si daca croiesti bine chiar sa faci un model din mai multe culori)
Ca si schelet…lemnul de dudGrin dar merge si cu antene de la o umbrela mai veche, careia i-ai intepenit incheieturie
sfoara…guta de pescuit, clasicaSmile
o bobina maricica fixata pe ceva care se invarte usor, ca sa nu te plictisesti cand il strangi. Un smeu dintr-o coala de hartie nu este bun, el se va uda, se va rupe usor etc.

| yoghin a răspuns:

Nu poti. e prea mica foaia