| Vieruema2005 a întrebat:

Cum sa descarc aplicații pe pc

5 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Ce fel de aplicații?

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Programe aplicati este pe telefon

| StephanSaiyan a răspuns:

Aplicatiile sunt pentru telefon.
Mai bine zis Programe.
Pentru jocuri incearcaa Steam sau TPB daca nu vrei sa folosesti bani ( nu incurajez pirateria)
Pentru programe mai diverse poti cauta pe forum-uri sau site-urile companiilor care detin acel program

| robertm1403 a răspuns:

Daca te referi sa descarci aplicatii de pe telefon pe pc, nu se poate sa instalezi direct o aplicatie si sa te astepti sa ruleze, deoarece sistemele de operare difera. Trebuie sa instalezi un emulator, adica un program care ruleaza Android-ul pe pc, si instalezi aplicatia pe acel emulator. Eu iti recomand emulatorul BlueStacks, asta daca ai o placa video decenta de vreo 1 gb, sau nu stiu daca merge si cu mai putin. Tu poti cauta alte emulatoare daca nu iti merge acesta, poti cauta pe Youtube: Cum sa instalezi aplicatii Android pe pc.
Sau daca te refereai la instalarea aplicatiilor pe pc, adica cele pe care le instalezi direct pe pc, cum ar fi google chrome, etc., se numesc programe, nu aplicatii. Pe acelea le instalezi de pe site-uri oficiale, sau site-uri pe care se vand aplicatii, etc, cum ar fi: Steam(o platforma de jocuri). Alta nu imi mai vine in cap acum. Dai click pe butonul de download, o instalezi si te-ai dus.

| poenaru12 a răspuns:

Daca e vb de la tel la pc e simplu instal pe pc BlueStacks si poti sa folosesti contul dau de pe tel si aplicati.
ATENTIE minim 2GB rami cere pe pc sa ai
descarca de aici https://www.bluestacks.com/download.html#download