| CartideCitit a întrebat:

Cum vă alegeţi cărţile pe care le citiţi?

10 răspunsuri:
| Th3eo a răspuns:

Eu ma uit pe internet la recenzii si le descarc sau cer parerea prieteilor

| 54ndy a răspuns:

Citesc mai întîi sfârşitul şi dacă îmi place o citesc.Asta în caz dacă nu cunosc autorul.

| MatildaPetrini a răspuns:

Cel mai des intreb bibliotecara, sau ii zic sa-mi propuna citeva apoi le aleg dupa placere. Imi plac cartile de aventura, de actiunea, de romantica, citeodata si cele umoristice, aceasta pot remarca dupa nume. Vezi si tu, mai da citeva pagini... sau citeste putin inceputul, vezi si tu despre ce e.ma rog, daca crezi in superstitii le poti urma si pe elewinking Sper ca ti-am ajutat happy :*

| camy417 a răspuns:

Dupa nume si coperta...nu stiu cum dar de fiecare data le nimeresc fiind super

| Toxxic_3495 a răspuns:

Mai intai eu ma uit la Titlu sh Autor. Citesc cateva fraze de pe cateva pag.[la intamplare] ma uit la cuprins sh dk imi place o citesc:d

| bia_4582 a răspuns:

Prin multe metode : poti intreba prietenii, profesorul de limba romana, cauti pe google, intrebi pe TPU care e cartea preferata a fiecaruia, le iei pe rand si le citesti, intrebi bibliotecara sau intrebi vanzatoarea de la librarie. big grin sper ca te-am ajutat... funda?

| Roxana_5888 a răspuns:

După titlu, rezumat şi recomandări. Acum, citesc Jurnalele Vampirilor de L.J.Smith. Serialul TV este destul de în regulă, dar cartea este pur şi simplu superbă!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dupa ceea ce simt.vin ele ma mine eu doar trebuie sa ma uit in jur.sa le aleg

| Nymeria a răspuns:

Daca autorul este Tolkien, George RR Martin, Anne ROBILLARD, Glen Cook, Steven Erickson-------fantazy
Frank herbert-SF
Michel zevaco, Paul Feval, Al. Dumas-------history
si as mai spune multi, dar cred ca nu te intereseaza, orcm ador acesti scriitorilaughing

| AlexeDiana a răspuns:

Eu imi aleg o carte sa fie pe placul meu, cu ce imi place si nu ma plictiseste, ceva care te tine in suspans. Ultima carte pe care am citit-o a fost Paranormal de Kiersten White si mi-a placut foarte mult.