| Ionita_Victor_1988 a întrebat:

Daca amestec verde cu galben ce culoare obtin?

31 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Obti o culoare albastra dar, nu neaparat albastru curat, o amestecatura intre verde si galben happy -> Albastru

| Mayar a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Chiar asa de putine stii? Ai facut educatiee plastica, cel putin la generala. Pfoai, imi vine sa cad jos cand vad raspunsurile astea!

Albastru + galben = verde!
Albastru si galben sunt culori primare, iar verde e culoare secundara care se obtine din amestecul culorilor primare, in acest caz, albastru si galben.

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Mayar):

Bla bla bla bla, ceva nou mai sti?

| Mayar a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Da, m-ai suparat pe seara asta! Asa ceva, unde e cultura in ziua de astazi? Nici un amarat de amestec de culori nu stiti... oare ce generatie sunteti? hmm...

| Mayar a răspuns (pentru kar1GaNNN):

Prapaditule! Nici 8 clase nu stii cum trebuie? La clasa I cu tine! Huuuuu!

| kar1GaNNN a răspuns (pentru Mayar):

Am aproape 10 clase laughing dar noi invatam ceva mai important la scoala, nu desen si pictura laughing

| Mayar a răspuns (pentru kar1GaNNN):

De exemplu, ce, important? Tabla inmultirii?
Asta e de cultura generala de 8 clase. Daca nu stii asta,. nu stii nimic, e ceva de care si o curca rade. O sa te lovesti in viata si vei fi de rasul curcilor, dapoi al oamenilor. Bine, ca daca vorbesti cu cei care au atata fan in ei ca tine, atunci nu ii problema, poate i fi chiar savant considerat big grin
Bafta, curca ce esti!
Dar, gandeste-te ca nu vei intalni mereu oameni fara cultura generala, si ei te vor taxa la greu si vor rade ca nu stii atata lucru. Macar acum baga la cutiuta si tine minte! Ca loc ai destul, e nefolosit, ia cat vrei din el ca nu patesti nimic.winking

| Mayar a răspuns:

Verde galbui sau galben verziu - depinde de nuanta si cantitate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lamai dar depinde cat pui ca daca pui mai mult dintr o culoare iti iese lamai mai inchis sau mai deschis

| hypentakill a răspuns:

O culoare.

| Radu1015 a răspuns:

Albastru

| Mayar a răspuns (pentru Radu1015):

Vezi ca nu e albastru! Se vede ca nu te-a interesat educatia plastica sau macar amestecul culorilor. Asta e cultura generala! Retine acum, sa nu mai faci asemenea gafa imensa.

Albastru + galben = verde!
Albastru si galben sunt culori primare, iar verde e culoare secundara care se obtine din amestecul culorilor primare, in acest caz, albastru si galben.

| UrsuletuChocolatiu a răspuns:

Verde mai deschis, clar. Funda? big grin

| Didishorr a răspuns:

Albastru

| Mayar a răspuns (pentru Didishorr):

Cum sa iasa mai, albastru? Chiar asa putine lucruri stii? Ai facut educatie plastica macar la generala!
E invers! Albastru + galben = verde!
Albastru si galben sunt culori primare, iar verde e culoare secundara care se obtine din amestecul culorilor primare, in acest caz, albastru si galben.

| Janetthe a răspuns:

Galben+verde=albastru

| Mayar a răspuns (pentru Janetthe):

rolling on the floor hahaha, vezi ca e invers : Albastru + galben = verde!
Albastru si galben sunt culori primare, iar verde e culoare secundara care se obtine din amestecul culorilor primare, in acest caz, albastru si galben.

| Janetthe a răspuns (pentru Mayar):

Waw ai devenit desteapta tongue

| Mayar a răspuns (pentru Janetthe):

Nu, am fost tot timpul, doar ca nu ati observat noi.
Dar ca sa stii asta nu trebuie sa fi destept, trebuie sa ai cultura generala, sa ai macar 8 clase sau 10 clase.

| Janetthe a răspuns (pentru Mayar):

Devii si enervanta laughing si te da-i pare tongue rasfatataaaaa laughing)

| Mayar a răspuns (pentru Janetthe):

Asta si trebuie, daca va enervez, macar asa retineti o amarata de culoare. E chestie de cultura generala de 8 clase. Daca nu stii asta,. nu stii nimic, e ceva de care si o curca rade. O sa te lovesti in viata si vei fi de rasul curcilor, dapoi al oamenilor. Bine, ca daca vorbesti cu cei care au atata fan in ei ca tine, atunci nu ii problema, poate i fi chiar savant considerat

| Janetthe a răspuns (pentru Mayar):

tongue esti proasta ca noaptea laughingcu tot cele 8 clase tampite care debea ai putut sa le treci laughing))

| Mayar a răspuns (pentru Janetthe):

Cred ca e tocmai invers, de as fi proasta, as spune raspunsul tau, la aceasta intrebare. E ceva de cultura generala...

| diasasak a răspuns:

Daca pui mai mult galben decat verde iese un verde praz care se numeste verde veronese iar daca pui mai mult verde iti ies tonalitati de verde.

| klaudyya a răspuns:

Albastru

| FroggyFlavia a răspuns:

Depinde de cat pui din fiecare. Daca pui mai mult galben, iti va esti un galben palid spre verde dar daca pui mai mult verde iese ceva in genul verde deschis cam ca o broscuta

| KaZoo a răspuns:

Albastru

| Mayar a răspuns (pentru KaZoo):

Deci, tu habar nu ai de amestecul a doua amarate de culori? sad offf

Albastru + galben = verde!
Albastru si galben sunt culori primare, iar verde e culoare secundara care se obtine din amestecul culorilor primare, in acest caz, albastru si galben.

| SofMaria a răspuns:

Daca pui mai mult galben iti va iesi un fel de verzui ca de banana necoapta, iar daca pui mai mult verde, iti va iesi un verde mai inchis, dar tot cu nuante de galben... cala coaja de la pepene. big grin

| ___mpsK a răspuns:

Amestec verde cu galben